2431/​791

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH 4,5/4”. Pendel med fatningshus af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.

Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Manglende bundskål. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Fra i Aarhus
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?