2431/791
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 4,5/4”. Pendel med fatningshus af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Manglende bundskål. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Fra
i
Vurdering