2436/​629

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Sæt på seks stole af palisander. Sæde betrukket med beige uld. Model 79. Formgivet 1966. Udført og mærket hos J.L. Møller. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder nogle ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

864665 7.500 DKK
1006443 7.000 DKK