2440/860
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Standerlampe af sortlakeret metal med justérbar skærm. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 130.
Brugsslitage. ridser og mærker. Afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering