1831/807
Dansk møbeldesign
Et par skamler med stel af bejdset bøg, svævende sæde med grønt uld. 1950–60erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag