2444/​964

Fritstående skrivebord af palisander, front med seks skuffer, bagside med hyldeinddeling. Greb samt sko af aluminium. Udført hos Eigil Petersens Møbelfabrik for Preben Schou. H. 72. L. 155. B. 74.

Litteratur: Mobilia nr. 157, august 1968, på annoncesider.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet. Skuffefronter med nogle finérskader. Nogle vandskjolder. Glasplade til bordpladen medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?