1626/1537
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje. Empire form, 19. årh. H. 33. B. 16. D. 9.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og optræksnøgle medfølger.
Varia, 30. juni 2016
Vurdering
Hammerslag