2442/277
Fransk bordlampe af delvist forgyldt bronze. Charles Xs form, 19. århs. slutning. H. eksl. montering 48.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere fatning og ledning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag