924/86
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
“Efteraarsdag ved Skovmølleaaen”. Sign. Janus la Cour 1904. Olie på lærred. 120 × 154.
Rikard Magnussens fortegnelse over Janus la Cours Malerier, 1928, nr. 837.
Udstillet: Charlottenborg 1904 nr. 113.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud