2043/325
Sign. Keshan tæppe, klassisk medaljon design med slyngede grene, blomster og bladværk på blå bund. Persien. 20. årh. 220×143.
Let slidt. Slidte frynser. Let falmet. Slidte kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud