2043/​325

Sign. Keshan tæppe, klassisk medaljon design med slyngede grene, blomster og bladværk på blå bund. Persien. 20. årh. 220×143.

Condition

Minor wear. Worn fringes. Slight faded. Worn edges.

Auction
Category
Estimate

2,500 kr.

Sold

Price realised

2,500 kr.

17 bids

When Bidder Bid
(Auto bid) 2,500 kr.
2,500 kr.
(Auto bid) 2,400 kr.
2,300 kr.
(Auto bid) 2,200 kr.
2,100 kr.
(Auto bid) 2,000 kr.
1,950 kr.
(Auto bid) 1,900 kr.
1,850 kr.
(Auto bid) 1,800 kr.
1,750 kr.
(Auto bid) 1,700 kr.
1,650 kr.
(Auto bid) 1,600 kr.
1,550 kr.
1,500 kr.