Foto endnu ikke klar
891/267
Fransk empire ampel af frostet glas, slebet med meander bort og ottetals bort, ophæng og røgfang af forgyldt bronze. 19 årh.s begyndelse. H. 119. Diam. 30.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019
Vurdering
Hammerslag