2420/237
To par Næstved stager af messingmalm, balusterformede stammer på runde, hvælvede fodstykker, et par (utydeligt) stemplede. 18/19. årh. H. 14 og 15 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
13 bud