2422/62
Konsolbord af guldstafferet og rødmalet træ, front med to skuffer hvilke er dekoreret med kinesiske motiver i let relief, udskåret med ornamentik, cabriole ben. Cirka 1900. H. 79. B. 110. D. 47.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. maj 2024
Vurdering
Hammerslag