1645/20
Slagbænk af udskåret og hvidmalet træ, opklappeligt sæde betrukket med blåternet møbelstof. Gustaviansk form. 20.-21. årh. L. 202.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 7. november 2016
Vurdering
Hammerslag