2448/​739

Et par armstole af mahogni. Sæde betrukket med sort skind. Udført hos Sorø Stolefabrik. Udgået og mærket hos Illums Bolighus. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En stol med reparation på toppen af ryg.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?