1721/1679
Ubekendt kunstner, 20. årh.
Figur af grønpatineret metal i form af en jæger sigtende på en ørn med hævet spyd, på sokkel af marmor. Usigneret. H. inkl. sokkel 66. L. 80. B. 17.
Mindre kanthak på marmor. Enkelte ridser og mærker.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag