2435/549
Dansk sølvsmed
Ovalt fad af sterlingsølv med glat overflade og profileret bort. Stemplet Sterling 925S Denmark. Vægt 1115 g. H. 2. B. 31,7. L. 40,3.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Overflade med ridser - antageligt forårsaget i forbindelse med rensning med hård svamp.
Vurdering
1047711 | ||
846622 (Autobud) | ||
1047711 | ||
846622 |