872/1084
Serge Poliakoff (f. Moskva 1900, d. Paris 1969)
Composition bleue et verte, 1969. Sign. Serge Poliakoff, 74/80. Litografi i farver. Lysmål 70×103
Litteratur: Rivière nr. 70; Schneider nr. 70.
Malerier og grafik, 7. juni 2017
Vurdering
Hammerslag