1831/​863

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

“Horisont”. Udfoldelig væglampe af grålakeret metal og aluminium. Udført og mærket hos Fog & Mørup. Maks. L. 84.

Litteratur: Fog & Mørup katalog 1960'erne.

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Amerikansk stik. Manglende skrue ved skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 31. juli 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK