2442/56
Rundt hollandsk bord af mahogni, rigt dekoreret med intarsia i form af blomster og bladværk, balusterformet stamme på trepasfod opsat på dyrepoter. Empire. 19. årh. H. 75. Diam. 113.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader.
Vurdering