2426/2264
Audemars, Piguet & Co.
Dobbeltkapslet lommeur af 18 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af 18 kt. guld. Ø 46,5 mm. Uret vejer ca. 63 g. Ca. 1917.
Skiven er signeret med både Le Brassus og Genève.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
807336 |