2431/791
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH 4,5/4”. Pendel med fatningshus af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 45.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Manglende bundskål. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
802930 |