2435/624
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tre skabe og tre bogreoler af massiv Oregon pine. inkl. tre sokler. Messingforede samlingshuller. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5/36. (9)
AFVENT UDTAG AF DISSE. REKV. ØNSKER DEM MÅSKE TILBAGE. PSH
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En hylde med større afslag/revne.
Moderne kunst og design, 27. august 2024
Vurdering
Hammerslag
1000221 |