2435/​624

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Tre skabe og tre bogreoler af massiv Oregon pine. inkl. tre sokler. Messingforede samlingshuller. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5/36. (9)

AFVENT UDTAG AF DISSE. REKV. ØNSKER DEM MÅSKE TILBAGE. PSH

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. En hylde med større afslag/revne.

Moderne kunst og design, 27. august 2024

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

1000221 21.000 DKK