1835/​2060

Breitling

Herrearmbåndsur af stål. Model Navitimer Chrono-Matic, ref. 1806. Automatisk værk med dato. Sort urskive med to sub-dials. Monteret med senere lænke af stål med foldespænde. Omkreds ca. 20,5 cm. Diam. 47 mm. 1960–70'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladiske ridser og mærker. Uoriginal lænke. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 29. august 2018

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag