2339/​133

“Berlinois/Chr. VIII”. Vinservice af glas, hovedparten med glat kumme, enkelte med båndskibning, stilk med knap. 19.-20. årh. H. 7,5–13. (32)

Glat: 3 hvidvin 4 dessertvin 2 dessertvin 16 portvin 2 snaps

Glat med med båndslibning: 5 snapseglas

Varierende højder. Almindelig brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. september 2023

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag