2433/35
Dansk Louis XVI møblement af ådret og forgyldt træ, bestående af fire armstol og en sofa. 18. årh. slutning. (5)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Silkebetrækket er i pæn stand men har været brugt.
Vurdering