1949/8582
Konstantin Vikentievich Dydyshko (f. ved Kovno (Kaunas) 1876, d. København 1932)
Parti fra Järvikylä i Finland med en kvinde siddende ved en søbred. Sign. K. Dydyshko Järvikylä [1]923. Olie på pap. Sign. 46×37.
Minimale afskalninger.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag