2426/​102

Trækasse af mahogni indvendig delvist beklædt med grøn velour, indeholdende diverse beholdere af glas, flere med låg af sølvplet, samt ekstra rum. Låg med indlæg af perlemor med initialer. 20. årh.s begyndelse. H. 16. B. 30. D. 22.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med flere finérskader. Flere glas med skår.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

10 bud

1139982 850 DKK
938938 (Autobud) 800 DKK
1139982 800 DKK
938938 750 DKK
1053088 (Autobud) 700 DKK
913093 700 DKK
1053088 (Autobud) 650 DKK
913093 600 DKK
1053088 550 DKK
4468 500 DKK