2426/102
Trækasse af mahogni indvendig delvist beklædt med grøn velour, indeholdende diverse beholdere af glas, flere med låg af sølvplet, samt ekstra rum. Låg med indlæg af perlemor med initialer. 20. årh.s begyndelse. H. 16. B. 30. D. 22.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med flere finérskader. Flere glas med skår.
Vurdering
Hammerslag
10 bud
1139982 | ||
938938 (Autobud) | ||
1139982 | ||
938938 | ||
1053088 (Autobud) | ||
913093 | ||
1053088 (Autobud) | ||
913093 | ||
1053088 | ||
4468 |