Wilhelm Freddie (f. København 1909, d. sst. 1995)
Wilhelm Freddie, 1974. Sign. Freddie 74. Litografisk udstillingsplakat. Bladstørrelse 71×51.
“Vi to”. Sign. Freddie 69. Litografi i farver. Bladstørrelse 35×25.
Proveniens: Kunsthistoriker Per Hovdenakk.
Mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024