1847/44
Drejetaburet af massivt egetræ, højdejusterbart sæde betrukket originalt patineret læder. 20. årh.s begyndelse.
Brugsslitage. Kraftigt patineret sæde med krakkeleringer.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag
20 bud