Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
Komposition fra “Le lezard aux plumes d'or”. Sign. Miró, E.A. 8/10. Litografi. Bladstørrelse 35,5×50. Uindrammet.
Maegt 803/Cramer books 148
Papiret er let gulnet. Mindre håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 17. oktober 2023
16 bud