702/753
Knud Larsen (f. Vinderød 1865, d. Frederiksberg 1922)
Strandparti med fiskerkoner og mand i samtale. Sign. monogram 1913. Olie på lærred. 35×43.
Talrige krakeleringer. Behov for overfladerensning. Mærker efter blændrammen.
Malerier, 10. januar 2007
Vurdering
Hammerslag