2425/895
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
“Silhouette”. Standerlampe af sortlakeret stål og messing. Formgivet 1956. Udført hos Warm Nordic. H. 115.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. juni 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|