2425/​895

Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)

“Silhouette”. Standerlampe af sortlakeret stål og messing. Formgivet 1956. Udført hos Warm Nordic. H. 115.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Solgt

Hammerslag

2.700 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.700 DKK
2.600 DKK