2431/​756

Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)

Spisebord af palisander med udtræk opsat på tilspidsede ben, to tillægsplader med sarg og to D-formede endeklapper. Model 227. Udført og mærket hos Sibast Møbler. 1960'erne. H. 72. L. 72/178/290. B. 106. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Ujævnt falmet. Afslag.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

998291 3.000 DKK