1542/927
Dansk møbeldesign
Fritstående skrivepult af eg, sarg med tre profilerede skuffer, top med fire profilerede skuffer og opklappelig skriveplade beklædt med grønt skind, under hvilken rumdelere. 1970–80erne. H. 75/96. L. 112. B. 72.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og stødmærker. Læder med mindre overflade ridser.
Moderne kunst og design - udskudt, 15. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag
16 bud