Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987)
Rund vase af stentøj med indridset dekor i relief. Dekoreret med lys grågrøn glasur med brune elementer. Sign. monogram. Kgl. P. H. 19. Diam. ca. 15.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
849670 | ||
1062341 | ||
144870 |