2441/​9050

Baccarat bordgarniture bestående af to mindre og en større skål af krystal rigt facetteret holdt af keruber af forgyldt bronze. Mærket. Frankrig, 20. årh. H. 10 og 23 cm. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte afslag på takker. Lille skål montering med mindre mørk plet.

The classic interior sale, 7. oktober 2024

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK