2427/66
Tre dele malakit med monteringer af messing og bronze, bestående af cirkulær skål, skrin på fødder samt brevpresser i form af russiske kirker. 20. årh. H. 4,5–7. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skål med ujævn overflade med revner.
Vurdering
51973 |