2422/894
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med stel af nøddetræ og mahogni, betrukket med blåt møbelstof. 1930–40'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. maj 2024
Vurdering
Hammerslag