924/​206

Et par empire form fem-armede kandelabre af sølv, vaseformet midte med atributter, støbt med to vædderhoveder og fire svungne bladlysarme, søjleformet og kanneleret stamme, rundt hvælvet fodstykke på fire-sidet base, støbt og punslet med perleborter, laurbærkranse og putto. Antagelig Tyskland. Stemplet kronet R samt krone uden halvmåne. Ca. 1900. Udfyldte. H. 51 cm. (2)

Proveniens: Dansk privatsamling.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?