2433/90
To japanske paneler af sort lak, prydede med indlægninger af ben og perlemor i form af fugle ved blomstrende grene. Sign. Meiji 1868–1912. Hvert panel 48×90. (2)
Større og mindre dele af indlægninger mangler. Ridser og mærker. Afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
1037718 |