2417/364
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i emaljefarver med kvinder og legende børn i have, halsstykke dekoreret med blomster og bladværk på æblegrøn grund, borter i ruyi-design. Mærket Qianlong, men 20. årh. H. 38.
Emaljebemaling med flere mindre afskalninger på hals- og fodrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud