861/​1310

Svensk håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk polykromt mønster. Sign. monogram SN. Udført i Sverige, 20. årh. 233×169.

For konditionsrapport kontakt afdeling.

Design, 3. december 2015

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK