2431/​600

Leon Galleto (f. Strasbourg 1931, d. Sonoma, California 2009)

Cylindrisk vase af stentøj med reliefdekor. Dekoreret med turkisblå og grøn glasur. Øverste kant med rødbrun glasur. Tryksign. Galleto. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark, 910. Udført 1950–1968. H. 18. Diam. 7,5.

Nogle glasurafskalninger - se venligst detaljefotos.

Fra i Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

15 bud

946029 1.650 DKK
1046141 1.600 DKK
849670 1.550 DKK
802069 1.500 DKK
820929 1.450 DKK
877924 1.400 DKK
946029 1.350 DKK
820929 1.300 DKK
826128 (Autobud) 1.250 DKK
820929 1.250 DKK
826128 (Autobud) 1.200 DKK
820929 1.150 DKK
826128 1.100 DKK
922832 1.050 DKK
849670 1.000 DKK