2431/600
Leon Galleto (f. Strasbourg 1931, d. Sonoma, California 2009)
Cylindrisk vase af stentøj med reliefdekor. Dekoreret med turkisblå og grøn glasur. Øverste kant med rødbrun glasur. Tryksign. Galleto. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark, 910. Udført 1950–1968. H. 18. Diam. 7,5.
Nogle glasurafskalninger - se venligst detaljefotos.
Fra
i
Vurdering
15 bud
946029 | ||
1046141 | ||
849670 | ||
802069 | ||
820929 | ||
877924 | ||
946029 | ||
820929 | ||
826128 (Autobud) | ||
820929 | ||
826128 (Autobud) | ||
820929 | ||
826128 | ||
922832 | ||
849670 |