2438/51
“Flora Danica” brevkniv af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster og med knivblad af forgyldt sterlingsølv. Royal Copenhagen og A. Michelsen. L. 24 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Knivblad bøjet ved spids.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud