2434/​569

Johannes Andersen (f. 1903, d. 1991, Møbeldesigner)

“Smilet”. Sofabord af teak med underliggende hylde og skråtstillede ben. Model 206A. Udført hos C. F. Christensen, Silkeborg. H. 49. L. 135. B. 52.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 20. august 2024

Kategori
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Solgt

Hammerslag

10.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
10.000 DKK