2434/569
Johannes Andersen (f. 1903, d. 1991, Møbeldesigner)
“Smilet”. Sofabord af teak med underliggende hylde og skråtstillede ben. Model 206A. Udført hos C. F. Christensen, Silkeborg. H. 49. L. 135. B. 52.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering